• İstanbul (SAW)
  • Alanya (GZP)

27 Aralık 2018 Pazar | 1 Yetişkin

KOLAY ve HIZLI VİZE

DOĞRU HİZMET %99 BAŞARI

25 yıllık tecrübemizle doğru bilgi ve konsolosluk kriterlerine uygun olarak,
tüm başvuru süreci uzman danışmanlarımız tarafından yönetilmekte ve gerçekleştirilmektedir.

SEÇİN

Vizesini istediğiniz ülkeyi, seyahat amacınızı ve tarihlerinizi giriniz. Kendinizin ya da ekonomik olarak bağlı olduğunuz sponsorunuzun (Eş-Anne-Baba) sürekli gelirine ait resmi çalışma statüsünü seçiniz.

BİLİN

Bilgilerinizi doldurarak vize başvuru ücretini öğreniniz. Schengen vizesi için zorunlu Seyahat Sigortanızı unutmayınız. Seçiminize göre gelen hazırlamanız gereken evrakları ve bilgileri kontrol ediniz.

BAŞVURUN

Vizeniz için gerekli belgeleri tarafımıza ücretsiz kargo yapınız. Başvurunuza ait tüm süreçleri (evrak kontrolü, vize randevu, vize başvuru işlemleri, takip) uzman ekibimizin güvenli ellerine bırakınız.

ÖDEYİN

Ön başvurunuz için vize ücretinizi sadece web sitemizden alımlara özel Kredi Kartınızla Ödeyebilirsiniz. Nakit ödemelerde size özel kaçırılmayacak fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Vize

Tatil Heyecanı firmasının sağladığı ürün ve hizmetler sayesinde tatilciler sıkıcı prosedürleri düşünmeden işin eğlenceli kısımlarına odaklanabilir. Yurt dışı tatile gidecek olanları en çok uğraştıran vize alma işlemleri de de firmaya bırakılabilir. Sadece gerekli evraklar hazırlanıp randevulara katılmak yeterli olur.

Her ülkenin vize konusunda uygulamaları farklı olabilir. Ülkemizin vatandaşlarına vize muafiyeti uygulayan ülkeler de vardır. Tatil Heyecanı ekiplerinin bilgi ve birikimi ile her ülkeye özel süreçler gereği gibi takip edilir.

Vize Nedir?

Vize, bir ülkeden başka bir ülkeye gidecek kişilerin gidilecek ülkenin konsolosluklarından, büyükelçiliklerinden ya da giriş kapılarından alınan izin belgesi olarak tanımlanabilir. Her ülke giriş ve çıkış yapan kişilerin kaydını tutmayı ister ve giriş için çeşitli şartların yerine getirilmesini talep edebilir.

Bir ülkenin temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmak, o ülkeye giriş yapmak için izin istemek anlamına gelir. Vize sürecinde istenen belgeler sunulur. Temsilcilikler evrak dışında çoğunlukla kişileri davet ederek mülakat da yapar. Sonrasında toplanan veriler değerlendirilerek vize talebinin kabulüne ya da reddine karar verilir.

tatilheyecani.com ekipleri bu süreçleri yakından takip eder. Evrakların gerekli şekilde hazırlanıp hazırlanmadığı, eksiklik olup olmadığı kontrol edilir. Mülakatlarda da gerekli destek sunulur. Profesyonellerle çalışmak kişileri istenen sonuca ulaştırır.

Vize Başvurusu Yapma

Gidilecek olan ülkenin konsolosluklarından, büyükelçiliğinden ya da yetkilendirilen kurumlardan başvuru yapılabilir. Bu kurumların web siteleri üzerinden e-vize başvurusu yapmak da mümkündür. Aracı kurumlardan danışmanlık hizmeti alınarak da işlemler yürütülebilir.

Schengen Ülkelerine yapılacak girişler için herhangi bir Schengen ülkesinin yetkili kurumlarından vize başvurusunda bulunulabilir. Çünkü tek bir vize ile tüm Schengen ülkelerini ziyaret etmek mümkündür.

Vize Başvurularında İstenen Belgeler Nelerdir?

Vize başvurusu yapılacak ülkeye ve başvuru yapılan kuruma göre istenen evraklarda farklılıklar olabilir. Tatil Heyecanı ekipleri bu konuda detaylı bilgi verecektir.

Genel olarak tüm ülkelerin istediği belgeler şunlardır:

• Pasaport
• Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
• Bankadan alınacak belirli bir miktarda birikim olduğunu gösterir mektup
• Biyometrik fotoğraf
• Çalışılıyorsa vergi levhası gibi evraklar
• İkametgâh belgesi
• Evli olanlar için aile cüzdanı

Bu belgeler dışında ülkelere göre değişen ek evraklar da gerekebilir. Eğitim vizesi, seyahat vizesi, çalışma vizesi gibi vize türlerine göre de farklı talepler olabilir.

Vizesiz Seyahat Edilebilen Ülkeler Var mı?

Ülkeler çeşitli anlaşmalarla karşılıklı olarak vatandaşlarının vizesiz olarak giriş yapmasına karar verebilir. Bunlara vize muafiyet anlaşmaları adı verilir. Ülkemizin de vizesiz giriş anlaşmaları mevcuttur. Gürcistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Ukrayna gibi ülkelerle muafiyet anlaşması yapıldığından sadece kimlikle giriş yapılabilir. Bir başka gruptaki ülkelere vize olmadan sadece pasaportla giriş yapılabilir.

Bu ülkelere Azerbaycan, Hong Kong, Arnavutluk, Arjantin, Bahamalar, Barbados, Fas, Lübnan, Endonezya, Sırbistan, Ermenistan, Günay Kore, İran, Karadağ, Katar, Kazakistan, Japonya örnek olarak verilebilir. Turistik amaçlı ziyaretlerde vize muafiyeti yapan ülkeler dışında yeşil ve gri pasaportlu vatandaşlara vize muafiyeti uygulayan ülkeler de vardır.

Vize Ücretleri

Vize başvurularında her ülke çeşitli miktarlarda ücret talep eder. Ücret miktarları yıllara göre değişkenlik gösterebilir. Hangi ülkenin ne kadar vize ücreti istediğine dair güncel değerler Tatil Heyecanı firmasının yetkililerinden öğrenilebilir. Ödenen ücretler başvurunun reddedilmesi ya da başvurudan vazgeçilmesi gibi hallerde iade edilmez.

Ücretlerin nereye yatırılacağı konusunda da ülkelere göre değişiklik olabilir. Genellikle konsoloslukların gişelerinden ödeme yapılır. Tatil Heyecanı firmasından danışmanlık hizmeti alanlar firma aracılığıyla da ödeme yapabilir. Diğer başvuru işlemleri ile birlikte ücret ödemesi de firma tarafından yapılacaktır.

Uçak biletinizi şimdi alın!

Uçak bileti en uygun nereden alınır biliyor musunuz? tatilheyecani.com adresine şimdi girerek, istediğiniz havayolu şirketinden uçak bileti İstanbul fırsatlarını şimdi değerlendirebilirsiniz. En uygun uçak bileti fiyatı ile uçmak için şimdi tıklayın, istediğiniz yöne uygun fiyatlarla havalanın.

Hemen herkes ucuz uçak bileti satın alabilmek için uçak bileti kampanya ve fırsatlarını takip eder. Oygut Travel, sahip olduğu gelişmiş ara yüzü ile size sunduğu uçak bileti ara ekranında uçak bileti bul ve uçak bileti bak seçeneklerini sunar. Site üzerinde uçak bileti banka kampanyaları ve diğer fırsatlara erişilebilmektedir. Hangi siteden ucak bileti alinir? Sorusunun günümüzdeki cevabı tatilheyecani.com size hangi saatlerde uçak bileti alabileceğiniz dahil olmak üzere tüm bilgileri en detaylı biçimde sunar. Şimdi hangi siteden uçak bileti almalıyım sorusunun en çok verilen cevabı tatilheyecani.com’ye siz de girin fırsatları kaçırmayın.

Nereye isterseniz, oraya uçuruyoruz

Sitemizden en ucuz uçak bileti hangi şehre olursa olsun kolayca satın alınabilir. Sitede sizi yönlendiren ve nasıl uçak bileti alınır sorusunu hafızalarınızdan sonsuza kadar silen mükemmel bir arayüz bulunur ve kolayca işlem yapabilmeniz sağlanır. Tabii biz sadece nasıl uçak bileti alırım sorunuzu değil, nasıl ucuz uçak bileti alınır sorunuzu cevaplıyoruz ve tüm fırsatları size sunuyoruz. İnternetten nasıl uçak bileti alınır? Diyorsanız şimdi siteye girin, nereye istiyorsanız oraya uçun.

Uygun fiyatlı uçak bileti sahibi olabilmek için ne zaman uçak bileti alınır? diyorsanız bu sorunun cevabı da tatilheyecani.com’den geçiyor. Sitede hemen her hava yolu şirketinin tüm uçuşları yer alıyor. Uçak bileti checkin işlemlerinden, uygun fiyatlı fırsat biletlerine kadar bir çok seçeneğe site üzerinden kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Ucuz uçak bileti arıyor ve dakikalar içerisinde kolayca satın almak istiyorsanız, harekete geçin. En ucuz uçak bileti fırsatları sizi bekliyor.