Sabiha Gökçen Havalimanı’na En Kolay Ulaşım

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na kolay ulaşım ve transferin bütün detaylarını sizler için araştırdık. Sizlerde isterseniz 444 7 329'dan bilgi alabilir ve transfer hizmetinizi kolaylıkla seçebilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı Transfer Hizmetleri

Sabiha Gökçen Havaalanı’na güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşabilmek için Tatil Heyecanı transfer hizmetini kullanabilirsiniz. 
Tatil Heyecanı’ın sizlere sağlayacağı avantajlar ise şöyle:
Güvenli ve konforlu yolculuk
Eğitimli ve güler yüzlü sürücüler
Stressiz, keyifli ve ekonomik seyahat

Sabiha Gökçen Havalimanı'na nasıl gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı Pendik-Kurtköy’de bulunur. Havalimanı Kadıköy'e 40 km, Pendik'e 12 km, Taksim'e ise 50 km mesafededir. Mesai saatleri dışında havalimanının ulaşım açısından rahat bir trafiğe sahip olduğu söylenebilir.

Ulaşım Seçenekleri;

Metrobüs+Metro 
Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek için öncelikle size en yakın yerden metrobüse binmelisiniz. Anadolu yakasına geçtikten sonra Uzunçayır metrobüs durağında inip, Ünalan durağından metroya bineceksiniz..Daha sonra Kartal durağında KM22 no’lu belediye otobüsüne binerek Sabiha Gökçen’e ulaşabilirsiniz.

Marmaray+Metro
Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelebilmek için size en yakın Marmaray durağından Marmaray’a binmelisiniz. Anadolu yakasına geçtikten sonra Marmaray Ayrılık Çeşmesi durağında inip, buradan metroya binip Kartal durağında ineceksiniz. Metro durağının önünden KM22 nolu otobüse binerek terminale ulaşabilirsiniz.
Anadolu Yakası’ndan Metro
Anadolu Yakası’ndan size en yakın duraktan metroya binecek, Kartal durağında ineceksiniz. Kartal metro durağının önünden bineceğiniz KM22 no’lu belediye otobüsü ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kadıköy’den ekspres belediye otobüsü E-10 ve E-11 ile tek vasıta kullanarak da Sabiha Gökçen Havaalanı’na gidebilirsiniz.

Taksi 
Sabiha Gökçen Havalimanı transfer hizmetinde alternatif olarak taksi tercih edilebilir. Havalimanından taksi ile ulaşımı tercih ederseniz, çıkış kapısının önünden Sabiha Gökçen Havalimanı durağına ait taksileri kullanabilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz husus, eğer havaalanına iniş saatiniz trafiğin yoğun olduğu saatlere denk geldiyse trafikte bekleme için yazan ek ücretleri dikkate almanızı öneririz.

Havabus 
Sabiha Gökçen Havalimanına Havabus (eskiden Havaş) ile gitmek isterseniz belli noktalardan belli bir ücret karşılığı direk olarak havalimanına gidebilirsiniz. Hem havalimanına giderken hem de gelirken bu servisi kullanabilirsiniz. Sabiha Gökçen için de bu hizmetin Taksim, Kadıköy ve Yenisahra’da buluşma noktaları bulunmaktadır.

Deniz Otobüsü
Sabiha Gökçen Havalimanına deniz otobüsü kullanarak gitmek isteyenler için Sabiha Gökçen, Pendik Deniz Otobüsü İskelesi’ne 14 km mesafede bulunmaktadır.
Özel Araç ile Yol Güzergahı 
Arabayla, Sabiha Gökçen Havalimanı Taksim'e 50 kilometre, Kadıköy’e 40 kilometre, Pendik’e ise 12 kilometre mesafede bulunmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanına araçlarıyla gitmek isteyenler aşağıdaki güzergâhlardan faydalanabilirler.

TEM'i kullanacaksanız;
İstanbul yönünden Ankara yönüne giderken; Kartal çıkışından sonra Kurtköy-Harmandere-Sabiha Gökçen tabelasını takip ederseniz, 2 km sonra Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşmış olursunuz. Ankara yönünden İstanbul yönüne giderken, Şekerpınar çıkışından sonra, Kurtköy-Sabiha Gökçen tabelasını takip ederseniz, 4 km sonra Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşabilirsiniz.

E-5'i kullanacaksanız;
İstanbul yönünden Ankara yönüne giderken, Kaynarca Tersane çıkışından sonra Sabiha Gökçen Havalimanı tabelasını takip ederseniz, 7 km sonra Sabiha Gökçen'e ulaşmış olursunuz. Ankara yönünden İstanbul yönüne giderken, Tuzla Köprüsü'nden sonra, Sabiha Gökçen Havalimanı tabelasını takip ederseniz, 7 km sonra Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşabilirsiniz.

Şile yolunu kullanacaksanız;
E-5 veya TEM Otoyolu bağlantı yollarıyla Kurtköy tabelalarını takip ederek, 25 km sonra havalimanına ulaşılabilirsiniz.

Sahil yolunu kullanacaksanız;
Bağdat Caddesi’nden başlayan sahil yolunu kullanarak, Kaynarca Tersanesi’nin önünden havalimanı tabelalarını takip ederek Sabiha Gökçen'e ulaşılabilirsiniz.

Havalimanı Ulaşım Alternatifleri

Ulaşımpark
Ulaşımpark'ın 250 no'lu Otobüsleri, İzmit Otogar - Sabiha Gökçen Havalimanı arasında hizmet vermektedir.
İETT’nin
• E3 - 4. Levent
• E9 - Bostancı
• E10 - Kadıköy - Kurtköy
• E11 - Kadıköy
• 16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Yenişehir - Kozyatağı - Metrobüs Uzunçayır
• 18H - Sultanbeyli
• KM22 - Kartal Metro
• 132 - Kartal – Tepeören
Hatları ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın özellikleri;

Yıllık 25 milyon yolcu kapasiteli toplam 200 bin metrekare alana terminal binası
112 adet check-in bankosu, 24 adet self check-in kiosku
Gelen ve giden yolcular için 20’şer adet pasaport kontuarı
34 yolcu uçağa biniş kapısı
Dünyanın önde gelen markalarının satışa sunulduğu toplam 4.500 m2 Duty-free alışveriş alanı,
Yiyecek ve içecek sektörünün önde gelen markalarının hizmet verdiği 5.000 m2 lik restoran ve kafe alanı
Posta Ofisi, banka şubeleri, araç kiralama ofislerini barındırmaktadır.
3 adet yelken lounge ve CIP salonları,
200 kişi kapasiteli, 400 m2’lik konferans merkezi,
4.718 araç ve 72 otobüs kapasiteli dört katlı otopark,
Terminal binası ile bağlantılı iki katlı VIP binası
8 adet en büyük gövdeli (IATA kod E) veya 16 adet orta gövdeli (IATA kod C) uçağa eş zamanlı hizmet verebilecek çoklu uçak park ettirme sistemi vardır.

Sabiha Gökçen’in Uçuş Pisti ve Park Alanları

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın 3 bin metre uzunluğunda iki pisti ve 55 uçak kapasiteli park alanı da bulunmaktadır. Havalimanında 22 uçağa 5 bin metre küplük akaryakıt deposundan yakıt da verilmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı için Akılda Kalıcı Bilgiler;

Sabiha Gökçen Havalimanı ile ilgili öğrenmek istediklerinizi dış hatlar danışma için 0216 588 85 85 nolu telefondan, İç hatlar danışma içinse 0216 588 86 86 no’lu telefonlardan öğrenebilirsiniz.
terminallostfound@sgia.aero e-posta adresinden havalimanında kaybedilen eşyalar için başvuru yapılabilir. Aynı zamanda 0216- 588 86 50 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
THY ve Anadolujet yolcuları kayıp eşyaları için 0212 463 65 19 nolu telefonu arayabilirler. Pegasus yolcuları ise kayıp eşyaları için 0216 588 88 62 no’lu numaradan yardım alabilirler.
Havalimanında konaklamak isteyenler 4 katlı, 128 odalı ISG Airport Hotel'i kullanabilir. Bilgi için: 0216 588 5000
Sabiha Gökçen Havalimanı’nda iki katlı vip terminali bulunmaktadır. 400 metrekarelik bu vip alanı gerek yerli gerekse de yabancı devlet görevlileri ile vip konuklar faydalanmaktadır. Bilgi için: 0216 585 5452 / 5457
Resmi websitesi: sabihagokcen.aero