Kayseri Erciyes Kayak Merkezi Ulaşım Detayları

Kayseri Erciyes Kayak Merkezi’ne ulaşım ve transfer detaylarını sizler için derledik. Tüm alternatiflerle birlikte ekonomik, güvenli, konforlu yolculuk için Tatil Heyecanı olarak yanınızda yer aldığımızı unutmayın.

Anadolu’nun en yüksek zirvesi olarak bilinen Erciyes Dağı, kış sporları ile ilgilenenleri ve doğa meraklılarını kendine çeker. Türkiye’nin kayak ve snowboard için tercih edilen en gözde yerleri arasında yer alır. Hem kayak sporuna yeni başlayanlar hem de tecrübeli profesyoneller için mükemmel eğimlere sahip dramatik açılar sunan Erciyes Dağı'nda, yaklaşık 2100 metre yükseklikte bulunan Erciyes Kayak Merkezi ise bölgeyi ziyaret eden misafirlere ev sahipliği yapar. Türkiye’nin en ünlü kayak merkezlerinden biri olan Kayseri Erciyes Kayak Merkezi transfer ve ulaşım hakkındaki tüm bilgileri ve bu eşsiz kayak cenneti hakkında merak ettiğiniz, Erciyes Kayak Merkezi nerede ve nasıl gidilir gibi tüm soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

 

Tatil Heyecanı ile Nasıl Gidebilirsiniz?

Havalimanından sizleri alacak olan Tatil Heyecanı araçları, gideceğiniz noktaya gecikmeden, soğuk havaya maruz kalmadan, hem pratik hem de keyifli şekilde gitmenizi sağlar. Telefonla arayarak iniş yapacağınız havaalanından varış noktanıza kadar olan mesafe için önceden fiyat teklifi alabilir, ulaşım sıkıntısı çekmeden özel aracınızı rezerve edebilir ve güvenli olduğu kadar konforlu bir yolculuk yaşayabilirsiniz.

Aileler için çocuk koltuğu, kalabalık arkadaş grupları için Eko VIP ulaşım hizmeti ve ödeme kolaylığı gibi pek çok avantaj sunan Oygut Travel’ı tercih ederek ihtiyacınıza uygun ve tamamen size özel bir hizmet alabilirsiniz.

 

Erciyes Kayak Merkezi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Erciyes Kayak Merkezi, yıl boyu karla kaplı olan tepelerin ve vadinin manzarasını gözler önüne seren, geniş bir aktivite alanıdır. Kayak merkezinin en uzun pisti yaklaşık 3,5 km uzunluğunda olup, merkezde, çeşitli başlangıç ​​noktalarına kayakçı taşıyan mekanik asansörler bulunur. Erciyes Kayak Merkezi, aynı zamanda Türkiye'nin en uzun telesiyejine sahiptir.

Merkezdeki ilk asansör 1500 m uzunluğundadır ve 2215 metre kotta başlayıp 2550 metrede biter. Çoğunlukla profesyonel kayakçıların hedef aldığı ikinci koltuk asansörü 1600 metre uzunluğundadır ve kayakçıları 2550 ila 3000 metre yüksekliğe çıkarır. Yaklaşık 150 km'lik eğimi ve kolaylık-zorluk derecelerine göre değişen 33 pisti ile kayak merkezi, sınırsız kapalı piste ev sahipliği yapar ve snow-kite sporu için mükemmel koşullar sunar.

Kar sporlarına meraklı olanlar için eğlenceli aktivite olanakları sunan Erciyes Kayak Merkezi; erkekler, kadınlar ve çocuklar için kayak ekipmanlarının kiralanabileceği birçok mağazaya sahiptir. Merkezde ayrıca, lisanslı kayak eğitmenleri, amatör ve profesyonel kayak sporcularına yönelik kayak dersleri vermektedir. Kayseri Havaalanı’ndan yaklaşık kırk dakika uzaklıkta bulunan kayak merkezi, dağın kuzey ve doğu tarafındadır. 25 farklı kayak devriyesi ile Erciyes Kayak Merkezi, kışın kardan gerçekten zevk almak için sınırsız eğlence olanakları sunan güvenli bir yerdir.

 

 Erciyes Kayak Merkezi Nerede?

Erciyes Kayak Merkezi, Erciyes ilinin 25 km güneyinde, Anadolu'nun en yüksek zirvesi olan Erciyes Dağı'nda yer alır. Erciyes Dağı'nın kuzey tarafında yer alan Tekir Yaylası üzerinde konumlanan Erciyes Kayak Merkezi, sönmüş bir yanardağ olan Erciyes Dağı’nın yıl boyunca karla kaplı olan büyüleyici manzarasını gözler önüne serer.

 

Erciyes Kayak Merkezi’ne Hangi Mevsimlerde Gidilir?

Kar sporları yapmak isteyenler için Erciyes Kayak Merkezi’ni ziyaret edilecek en iyi zaman, kar derinliğinin yaklaşık iki metreye ulaştığı Kasım-Mart ayları arasıdır. Kış aylarında olduğu kadar yaz aylarında da pek çok ziyaretçi çeken Erciyes, sıcak aylarda, dağların muhteşem manzarasına sahip alt rakımda konumlanan kamp alanlarında kampçıları ağırlar.

Bölgeyi yürüyerek keşfetmek isteyenler için Erciyes üzerinden trekking turları da düzenlenir. Profesyonel bir kılavuzun yanı sıra yürüyüşçüler, geceyi 2.900 metre yükseklikte Cobanini Kamp Alanı'nda geçirir ve buzul lagünlerini ve volkanik manzarayı keşfetmeye devam eder. Yaz aylarında dağcıları, nefes kesici manzaraya sahip Erciyes'in zirvesine kadar ulaştıran ve profesyonel rehberler eşliğinde yapılan Erciyes zirve tırmanışı turları oldukça popülerdir.

Uzun mesafe bisiklet, dağ bisikleti veya ATV sürüşü gibi diğer aktiviteler de, Erciyes’i her mevsim ziyaret edilebilecek bir bölge haline getirmektedir.

 

Erciyes Kayak Merkezi Otelleri ve Konaklama İmkanları

Erciyes Dağı çevresinde ve Kayseri şehir merkezinde pek çok otel seçeneği bulunmaktadır. Erciyes Dağı çevresini keşfetmek ve unutulmaz bir kayak tatili yapmak isteyenler; Magna Hotel, Fimaj Residence & Hotel, Ramada Resort Erciyes, Mirada Del Lago Hotel, Grand Eras Erciyes Hotel, Amelia Hotel ve Ace Hotel gibi dağlarda bulunan otellerden birine rezervasyonu yaptırarak hayallerini gerçekleştirebilir.

Konforlu odaları, şömineleri ve İsviçre dağ evi estetiğini yansıtan dağ otelleri ile Erciyes Kayak Merkezi, düşük fiyatlı otellerden lüks konaklama tesislerine kadar her bütçeye hitap eden bir konaklama çeşitliliği sunmaktadır. Erciyes Kayak Merkezi'nde otellerin yanı sıra Beden Eğitimi Genel Müdürlüğü'ne ait 140 yatak kapasiteli bir Kayak Evi, Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ait 100 yatak kapasiteli ve 12. Bölge Müdürlüğü Su İşleri Müdürlüğü'ne ait 100 yatak kapasiteli tatil köyü bulunmaktadır.

 

Erciyes Kayak Merkezi’ne Ulaşım Alternatifleri

Tekir Yaylası üzerinde konumlanan Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri Erkilet Havaalanı’na 30 km uzaklıkta yer alır ve kayak merkezine ulaşım, Hisarcık Kasabası üzerinden sağlanır. Şehir merkezinden hareket eden Develi dolmuşları, yolcuları direkt olarak Erciyes Kayak Merkezi’ne ulaştırır. Dolmuşların yanı sıra belediye otobüsleri, taksiler, kiralık araçlar ve kişiselleştirilmiş bir transfer hizmeti sunan ProGo ile de Kayseri’nin gözde tatil mekanı Erciyes Kayak Merkezi’ne kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

 Otobüs ile Ulaşım

Kayseri Erkilet Havaalanı’ndan belirli saatlerde Erciyes Kayak Merkezi’ne doğru hareket eden belediye otobüsleri; Kadir Has Kongre Merkezi, Argıncık 5. Cadde, 18. Cadde, Sivas Caddesi, Hunat, Ahi Evran Zaviyesi ve Erciyes Caddesi güzergahlarından geçerek sizi kayak merkezine doğrudan ulaştırır.

Ancak Erciyes Kayak Merkezi’ne otobüs ile ulaşım saatleri kısıtlıdır ve havaalanına iniş saati otobüs kalkış saatleri ile denk gelmediğinde kent merkezinden hareket eden Develi dolmuşları ya da taksiler ile ulaşım sağlanabilir.

 

Araba ile Ulaşım

Dağ yolunun ulaşıma sürekli açık olması nedeniyle araç ile de kolayca varılabilecek olan Erciyes Kayak Merkezi’ne ister kişisel aracınızla, ister araç kiralama hizmetinden faydalanarak gidebilirsiniz. Kayseri Havaalanı’nın oldukça yakınındaki şehir merkezinden yola çıkarak, Hisarcık Kasabası üzerinden Tekir Yaylası’na doğru ilerleyebilir ve otelinize varabilirsiniz