Bodrum Gezi Rehberi

Aynı adı taşıyan engin ve engebeli Ege yarımadasının güney kıyısında yer alan Bodrum, sayısız koyları ve güzel plajları ile gerçek bir tatil ve kaçış noktası. Bu sahil kentindeki tatiliniz sırasında, eşsiz deniz manzaraları, antik yerler ve büyüleyici eski kasabaların karışımı sizi beyaz ve mavinin karışımı farklı bir dünyaya götürecek. Küçük bir tekne ile kıyıların çevresinde ki koylarda, iç kısımlardaki sevimli küçük adalarda keşif gezileri yapabilir, derin mavi denizin keyfini çıkartabilirsiniz. 

Bodrum kasabası kaleler ve türbelerin ikonik ve tarihi simge yapılarıyla doludur, aynı zamanda modern zevklere de kendinizi kaptırabildiğiniz karma bir ortam. Hareketli taze meyve sebze pazarları ve modern alışveriş merkezlerine kadar çeşitli alışveriş ortamlarının keyfini çıkarın. Güneş, şirin liman silüetinin arkasına battıktan sonra, Bar Caddesi'nde canlı gece hayatı deneyimlerini yaşayabilirsiniz. 

Cristiano Ronaldo, Catherine Zeta-Jones ve Kate Moss, Bodrum'a rakip St Tropez'e ün veren ünlülerin bazıları. Doğal güzelliği, görkemli koyları ve zengin tarihinin canlı gece hayatıyla birleşimi, onu birçok ziyaretçi ve tatil sahibi ile popüler hale getiriyor.  

1- Sıcak noktalar

Bodrum stil bilincini çekse de, insanların aşık olduğu rahat bir ruh haline sahiptir. Güzel yatlarla dolu bir marina, etrafta dolaşmak için tarihi yerler ve fotojenik eski beyaz badanalı evler var.  

2- Gezi

Turistlerin favorisi olan Kale Sokak'ta bulunan St. Peter Kalesi. Kanuni Sultan Süleyman döneminde, içine bir cami inşa edildi. Bugün kale içindeki geniş salonların çoğu Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi'nin sergi alanı yer alıyor. Görülmesi gereken bu müzede, MS 1025'te batmış 16 m'lik bir gemi sergileyen Cam Enkaz Salonu da dahil olmak üzere bir dizi göz kamaştırıcı eser var. Yatçılık Bodrum'da favori bir eğlencedir ve marina, adaları ve gizli koyları ziyaret etmek için günübirlik geziler sunan yatlarla doludur.  

3- Plajlar

Bodrum'un en iyi plajları merkezinin hemen dışındadır. Bunlar Ortakent, Yalıkavak, Gümüşlük, Kadıkalesi, Karaincir ve Bitez'dir.   Ortakent, pazar bahçeleriyle desteklenmektedir ve büyük çocuklu bir aile tatili için mükemmel bir seçenek sunmaktadır. Plaj, wakeboarding'den kano ve yelken sporlarına kadar çeşitli su sporları sunmaktadır. Bodrum yarımadası küçük , büyük çeşitli koylarla dağılmıştır, bu yüzden kendi gizli plajınızı bulmak için bir tekne kiralamaya değer.  

4- Alışveriş

Alışveriş tutkunları, sunduğu geniş alışveriş yelpazesiyle Bodrum'a aşık olacaklar. En üst düzey ürünlerden haftalık pazarlara kadar pek çok seçenek mevcut. Bodrum’un Milta Marina Alışveriş Merkezi, Bodrum Kalesi'nin batısında, bir dizi tasarımcı kıyafetiyle istiflenmiş butik mağazalar tasarım giyimi için gidilecek yegane yerlerden ve yayınlanan bir makalede Kate Moss'un, deri eşya konusunda uzmanlaşmış pazarlardan birini ziyaret ettiğini söyledi. Şık butikler için St. Peter Kalesi'nin hemen arkasındaki Eski Kenti kesinlikle ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.  

5- Yemek Kültürü

Bodrum’u ziyaret eden insan çeşitliliğini ve yemek kültürünün nerelerde yoğunlaştığını yarımadanın kuzeyindeki Türkbükü'nü ziyaret ederek anlayabilirsiniz. Yüksek enerjili bir gece kulübüne dönüşmeden önce aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ultra şık sahil restoranı seçenekleri mevcut. Akşamları mumlar ve fenerler ile aydınlatılan, cennet gibi bir mekanda damak tadının zirvesi için, Arnavut kaldırımlı bir avluda yer alan Kocadon Restaurant tavsiyemizdir.   Daha fazla hippi havası için, muhteşem manzaralı kırsal bir ortamda sade ve lezzetli Türk yemekleri için Limon Kafe'yi ziyaret edin. Bir kebap yemeden Türkiye'ye hiçbir ziyaret tamamlanmamıştır ve başlayacak en iyi yer Bodrum Kasabası sahili boyunca uzanan kafe şerididir.  

6- Gece Hayatı

Gece hayatı sevenler, Bodrum'un sunduğu çok çeşitli kulüplerden memnun kalacaklar.

Bodrum Halikarnas Eğlence Mekanları

 •  Mavi Bar (Bodrum’un en eski mekanlarından biri MFÖ’nün bir zamanlar çıktığı yer) 
 •  Black Bar Seven (Bodrum’un yeni gece kulübü) 
 •  Beatles (Klise sokaktan biraz ileri taşındı harika bir enerjisi var.) 
 •  White House (Yeni nesil açık bar. Dansçı kadınlar ve erkekler ile hareketlidir daima) 
 •  Leman Kültür (Bildiğimiz Leman Kültür tek farkı iyi akustik konserler oluyor) 
 •  Peter Pan (Canlı akustik müzik vardır) 
 •  Kule Rock Bar (Nerede başlarsanız başlayın gece burada biter) 
 •  Körfez Bar (Kale manzaralı güzel bir mekan) 
 •  Bodrum Mandalin (Bodrum’un en bilinen mekanıdır, çok iyi gruplar çıkar) 
 •  Club Catamaran (Gece yarısı denize açılan çılgın bir catamaranın içindesiniz) 
 •  Eskici Bar (Bodrum’un yeni mekanlarından atmosferi güzeldir) 
 •  Karpuz Bar (Tekilacılar sokağında en bilinen yerdir) 
 •  Moonlight Bar (Zaman zaman canlı müzik olan bir mekan) 
 •  Trafo (Bodrum’un en güzel manzarasına sahip ve belediyeye ait) 
 •  Churchill Bar (Keyifli bir mekan) 
 •  Dada Salon (Okan Bayülgen’in konsept mekanı)

7- Sağlık Turizmi

Bodrum yarımadasının kuzey kıyısındaki LifeCo spa, Naomi Campbell, Kelly Brook ve John Galliano gibi ünlülerle uzun zamandır hizmet verdiği popüler merkezlerden. Son zamanlarda, Sadie Frost, Kate Moss ve Primrose Hill gibi ünlülerde detoks merkezini ziyaret etti. Yedi günlük hızlı bir meyve suyu rejim program ile detoks biraz fazla sert görünüyorsa, Bodrum kasabasına 20 dakika uzaklıktaki nadir ve son derece sessiz bir bölgede olan beş yıldızlı Kempinski Barbaros Koyu'na göz atın. İster geleneksel Türk hamamı deneyimi ister masaj ile kendinizi şımartmak isteyebilirsiniz.  

8- Ulaşım

Yaz aylarında, ulaşım hattı çok meşgul olabileceği için Lüks ve uygun fiyatlı Transfer hizmetimizi kullanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve Online rezervasyon için https://www.tatilheyecani.com/transfer adresini ziyaret edebilirsiniz.    

İlginizi çekebilir

Yurtdışı seyahatlarınızdan önce  Online Vize panelimiz ile hızlı ve basit adımlarla € 50.00’dan başlayan fiyatlarla vize alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için https://www.tatilheyecani.com/vize adresini ziyaret edebilirsiniz.