Almanya vize başvurusu yapmak istiyorsanız bu yazıyı okumaya devam ediniz. Uluslararası seyahatler için yalnızca pasaportun yeterli olmadığını artık hepimiz biliyoruz. Bazı ülkeler için vize anlaşmaları kapsamında bu zorunluluk ortadan kalkmış olsada, Avrupa ülkeleri için böyle bir birlik söz konusu değildir. Almanya hangi vize türü ile ziyaretçi kabul ediyor diyecek olursak, karşımıza hizmet ve özel durumlar dışında verilen Schengen vizesi çıkacaktır. Pekiyi Almanya vizesiyle hangi ülkelere gidilir? Bu vize Avrupa sınır birliği kurallarına tabi tüm ülkelerde geçerli olup, vize süresi dahilinde tüm Avrupa Birliği ülkeleri için geçerlidir. Almanya vizesiyle hangi ülkelere gidilir? Sorusu ilk bakışta anlamsız görünebilir. Çünkü her vize kendi ülkesi sınırlarında geçerlidir. Ancak Avrupa Birliği farklı bir sınır birliği mutabakatıdır ve Schengen bölgesi olarak tanımlanan; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan’da geçerlidir.

Almanya vizesi hangi şehirden alınır?

Almanya yurdumuzdan çok yoğun ziyaretçi alan bir ülke olduğundan diğer pek çok ülkeden farklı olarak, Konsolosluk ve elçilikler dışında, akredite edilmiş yetkili firmalar ve vize başvuru merkezlerinden başvuru kabul eder.  Bu merkezler yurdun çeşitli noktalarında bulunmaktadır ki, Almanya resmi temsilcilikleri, Ankara, İzmir, İstanbul ve Antalya’da bulunmaktadır. Bu şehirlerde ve bunların dışında kalan merkezlerde başvuru yapmak isteyenler ilgili vize merkezlerine başvurabilirler. Almanya vizesi hangi ülkelerde geçerli? Sorusunun cevabında belirttiğimiz gibi, eğer Schengen bölgesi ülkelerinden herhangi birisine gidecekseniz, Almanya vizesi alabilirsiniz.

Almanya vizesi kaç günde çıkar?

Almanya vizesi, tatil dönemleri ve olağan dışı haller haricinde ortalama 15 gün içerisinde verilmektedir. Ancak, seyahat tarihinden en az 30 gün önce başvuru yapılmış olması zorundur. Vize almak isteyen vatandaşların, gerekli evrakları eksiksiz biçimde hazırlamış olması, harçları yatırması ve başvuru formunu uygun şekilde doldurmuş olması halinde bu süreler geçerli olacaktır. Usulden veya evraktan dolayı ortaya çıkacak aksama süreci uzatabilir. Süreler noktasında net bir ifade kullanabilmek kolay değildir. Her durumda Almanya vizesi ne zaman sonuçlanır? Sorusuna aynı cevap kesin olarak elbette verilemez. Almanya vizesi almak veya Schengen vizesi almak, genellikle 15 gün süren bir işlem olsada, çok daha kısa veya uzun sürelerde bu sonuca ulaşılabilir. Acil vize ihtiyaçları noktasında ise profesyonel destek almanız neredeyse zorunludur.

Almanya Vizesi Başvuru Ücreti

Elbette yoğun biçimde sorulan bir soruda, Almanya vizesi kaç para? olacaktır. Almanya vizesi 2020 yılında, vize online satış 150 Euro olarak tespit edilmiştir. 12 yaş altındaki çocuklar ve 90 kısa eğitim seyahatleri için de vize ücreti alınmamaktadır. Ancak Çalışma vizesi ve Aile birleşim vizesi gibi özel durumlarda vize harcı ve fiyatları ve diğer ücretler ciddi şekilde artmaktadır. Güncel fiyat bilgileri ve vize türlerine göre harçlar hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Almanya vizesi nasıl kolay alınır?

Kolay vize almak için öncelikli gereklilik elbette şartlara uygun olmaktır. Almanya vize koşullarına uygun değilseniz, evraklarınızı toplamış olsanız dahi vize almanız kolay olmayacaktır. Bu konuda dilerseniz vize müracaatlarını Tatil Heyecanı aracılığı ile yapabilir, Almanya vizesi ne kadar sürede çıkar? Endişesini yaşamazsınız