Dubai Emirliği'ni Tanıyalım

1900’lü yılların başında küçük bir liman kasabası olan Dubai, 1969’da topraklarında bulunan petrolle dünya ticaret sahnesinde önemli bir oyuncu oldu. Petrolle birlikte gelişen ticaret, alışveriş ve turizm, günümüzde Dubai’yi Orta Doğu’nun güçlü ekonomilerinden biri haline getirmiştir. Ülkede tarihi eser anlamında önemli yapıtlar bulunmasa da 21. yüzyıl modern mimarisinin en seçkin örneklerini burada bulabilirsiniz. Resmi dili Arapça’dır ve para birimi olarak Dirhem kullanılmaktadır.

Dubai'de Nereleri Gezmeliyim?

Modernleşme döneminde başlayan inşaat çalışmaları sayesinde şehir adeta yeniden planlanmıştır. Uçsuz bucaksız gökdelenleri, büyük alışveriş merkezileri ve geniş yolları ile 21. yüzyıla uygun bir kent yaratılmıştır.

828 m yükseliğiyle dünyanın en yüksek yapısı olan Burj Khalifa için önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. En üst kattan göreceğiniz manzara için buna değer. Yedi yıldızlı Burj Al Arab ve palmiye şeklinde inşa edilen Palmiye Adası ise birer şaheser niteliğinde, dünyada bir eşine daha rastlamak oldukça güç. Dubai, sadece binaları veya modern yapıları ile değil, aynı zamanda dünyanın en güzel plajlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Jumeirah Beach Park, Kite Beach ve Mamzer Beach’te denizin, güneşin ve kumun tadını çıkarabilirsiniz.

Dubai'ye Gidince Neler Yapmalıyım?

- Çölde jip safari yapın ve yepyeni bir heyecanı keşfedin.
- Altıncılar Çarşısı, Baharatçılar Çarşısı gibi otantik sayılabilecek pazarları gezin, The Dubai Mall alışveriş merkezine bir göz atın.
- Mall of Emirates’te yaz ortasında kar kayağı yapın.
- The Dubai Fountain çeşmesinin yarım saat süren ışık ve ses gösterisini izleyin.
- Dubai Koyu’nda tekne turuna çıkın ve Dubai’ye bir de denizden bakın.

Bu olağanüstü deneyimi yaşamak için Tatil Heyecanı olarak vize başvurunuzu biz yapalım, size sadece tatil planı yapmak kalsın.

Tüm vize işlemlerinizi Tatil Heyecanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.