Fransa’yı Tanıyalım

Batı Avrupa’da büyük bir yüzölçümüne sahip olan Fransa; Akdeniz, Manş Denizi, Kuzey Denizi ve Atlantik Okyanusu’da gözalıcı kıyılara ve şirin sahil kasabalarına sahiptir. Bayrağındaki kırmızı, beyaz ve mavi çizgiler özgürlük, eşitlik ve kardeşliği temsil etmektedir. Avrupa Birliği’nin kurucu üyelerinden biri olan ülke, üniter yarı başkanlık sistemiyle yönetilmektedir. 17. yüzyıldan itibaren dünya siyasi sahnesinde çok önemli olaylara ev sahipliği yapan Fransa’da Hristiyan, Yahudi, Müslüman nüfus bir arada yaşamaktadır. Ülkenin en önemli ve bilinen şehri, başkent Paris’tir.

Fransa’da Nereleri Gezmeliyim?

Dünyanın en çok ziyaret edilen ülkesi unvanını elinde bulunduran Fransa; hem kayak ve yaz turizmi için muhteşem alternatifler sunmaktadır hem de dünyanın en önemli eserlerini barındıran müzeleriyle zengin bir kültürel yolculuğa çıkarmaktadır. Ünüyle dillerden dillere dolaşan Mona Lisa tablosunu görmek için Louvre Müzesi’ne gidebilir, Paris’i yukarıdan izlemek isterseniz Eyfel Kulesi’ne çıkabilirsiniz. Tabii, denizin keyfini çıkarmak ve ışıl ışıl bir gece hayatının enerjisine kapılmak için Nice, St. Tropez’e de gidebilirsiniz.

Fransa’ya Gidince Neler Yapmalıyım?

- Bit pazarlarının rengarenk dünyasına kendinizi bırakın. Bunlardan en hareketlisi Paris’teki Marche aux Puces de Clingnancourt’tur.
- Şanzelize Caddesi’nin geniş bulvarlarındaki şık mağazaları ziyaret edin.
- Günün yorgunluğunu atmak için birbirinden güzel parklardan birinde zaman geçirin. Mesela, Luxembourg Park.
- Paris’te Latin Mahallesi’nde ufak bir gezintiye çıkın.
- Tadım turlarına katılarak birbirinden nefis şampanyaların eşsiz tadını deneyimleyebilirsiniz.

Bu olağanüstü deneyimi yaşamak için Tatil Heyecanı olarak vize başvurunuzu biz yapalım, size sadece tatil planı yapmak kalsın.

Tüm vize işlemlerinizi Tatil Heyecanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.