Amerika Birleşik Devletleri’ni Tanıyalım

Özgürlükler ülkesi Amerika Birleşik Devletleri’ne hoş geldiniz. 50 eyalete sahip, birbirleri arasındaki uçuş sürelerinin bile 5 saati bulduğu ABD elbette bir kerede gezilecek bir ülke değil. Çin ve Hindistan’ın ardından nüfusu en yüksek 3. ülke olan ABD’nin kuzey komşusu Kanada, güney komşusu da Meksika’dır. Dünyanın en çok göç talebi alan ve turist çeken ülkelerinden ABD’nin başkenti Washington’dur. Her eyaleti farklı kültürleri ihtiva ettiği için gezdiğiniz eyaletlerin yapısına önceden göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. İklim olarak da çeşitlilik gösteren ABD yılın 365 günü ziyaretçilerini ağırlar.

ABD’de Nereleri Gezmeliyim?

Times Square ile ünlü New York Manhattan’da 24 saat hayat devam eder. Tüm dünyadan insanlarla karşılaşabileceğiniz bu meydan ABD’nin sembollerinden biridir. Los Angeles Kaliforniya ise dünyanın en büyük filk endüstrisinin bulunduğu Hollywood’a evsahipliği yapar. Dünyaca ünlü gişe filmlerinin stüdyoları burada bulunmaktadır ve ziyaretçi akınına uğrar. Eğleneli gece hayatı ve ünlü plajlarıyla anılan Miami okyanusa girmenin en keyifli olduğu yerlerden biridir. Fakat gece hayatının kalbi asıl Las Vegas’ta atar. Kumarhaneleriyle ünlü kent için Las Vegas’ta olan Las Vegas’ta kalır denir. Yokuşları ve Golden Gate Köprüsü ile ile ünlü San Fransisco’da en şöhretli suçluların bulunduğu Alcatraz Hapisanesi ilgiyi üzerinde toplar. İskandinavya dışında Kuzey Işıklarını en güzel seyredebileceğiniz destinasyonlardan biri olan Alaska doğal güzellikleriyle ünlüdür.

ABD’ye Gidince Neler Yapmalıyım?

- Times Meydanı’nın kalabalığına karışın ve hayatın renkliliğine, canlılığına tanık olun.

- New York’taki ABD’nin simgesi haline gelen Özgürlük Heykeli’ni yakından görün.

- Universal Stüdyoları ve Disneyland gibi dev stüdyolara ve eğlence parklarına uğrayın.

- ABD’nin diğer bir simgesi Empire State Binası’ndan New York manzarasını seyredin.

- ABD – Kanada sınırındaki Niagara Şelaleleri’nin doğal güzellikleriyle büyülenin.

- Arizona’daki Grand Canyon’u seyrederken aslında ne kadar küçük olduğumuzu hatırlayın.

- South Dakota’da ABD’nin kuruluşunun 150. yılı sebebiyle yapılan anıtlardaki eski ABD başkanlarının ile heykellerini ziyaret edin.

- Las Vegas’ın ünlü gece hayatını ve şovlarını tecrübe edin.


Bu olağanüstü deneyimi yaşamak için Tatil Heyecanı olarak vize başvurunuzu biz yapalım, size sadece tatil planı yapmak kalsın.

Tüm vize işlemlerinizi Tatil Heyecanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.