Hollanda'yı Tanıyalım

Belçika ve Lüksemburg ile birlikte Benelüks ülkelerini oluşturan Hollanda, bir krallık olmasına rağmen özgürlükler ülkesi diye bilinir. Topraklarının çoğu deniz seviyesinin altında olduğu için İngilizce’de “alçak ülke” anlamına gelen Netherlands’tan ismini alan Hollanda’nın başkenti Amsterdam, idare merkezi ise Lahey’dir. Hollanda’nın ulusal dili Flamenkçe olsa da İngilizce konuşma oranı çok yüksektir. Ilıman okyanus ikliminin etkisi altında kalan Hollanda’da kış ayları soğuk, yazları da serin geçer. Yıl boyunca yağış aldığı için hava nemlidir.

Hollanda'da Nereleri Gezmeliyim?

Hollanda’nın en çok turist çeken şehri kuşkusuz başkent Amsterdam. Müzeleri, kanalları, bisikletleri, Red Light District’i, köprüleri, coffeeshop’ları ve daha sayamayacağımız birçok özelliğiyle unutulmaz anıları yaşayabileceğiniz Amsterdam’dan sonra liman kenti Rotterdam geliyor. 2. Dünya Savaşı’ndaki Nazi işgali sırasında tamamen yok olan Rotterdam yeniden inşa edildiği için daha modern bir mimariyle sizi karşılar. Lahey ise sadece Hollanda’nın idari merkezi değil, aynı zamanda o meşhur peynirlerinin üretildiği, süt çiftlikleri ve peynir fabrikalarıyla da ünlü bir şehirdir.

Hollanda'ya Gidince Neler Yapmalıyım?

- Hollanda laleleriyle ünlü bir ülke. Eğer çiçek seviyorsanız çiçek pazarlarında gezip lale tohumu alabilirsiniz.
- Ünlü Hollanda biralarından tadıp, üretildiği fabrikalarda geziye çıkabilirsiniz.
- Van Gogh, Rembrandt gibi sanata yön vermiş önemli ressamların müzeleştirilen evlerini ziyaret edebilirsiniz.
- Birbirinden yeşil ve güzel parklarında nefes alıp yorgunluk atabilirsiniz.
- Ünlü Gouda ve Edam peynirlerinden seçip sevdiklerinize hediye götürebilirsiniz.
- Şehirlerin dışına çıkarsanız yel değirmenlerini yakından görme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Bu olağanüstü deneyimi yaşamak için Tatil Heyecanı olarak vize başvurunuzu biz yapalım, size sadece tatil planı yapmak kalsın.

Tüm vize işlemlerinizi Tatil Heyecanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.