İspanya'yı Tanıyalım

Avrupa’nın güneybatısında yer alan İspanya Krallığı, Atlantik Okyanusu ve Akdeniz’e olan kıyıları sayesinde ticaret, turizm ve iklim açısından birçok avantajlara sahiptir. Resmi dili İspanyolca’dır ve Aragonca, Aranca, Baskça, Katalanca, Leonca, Galiçyaca dillerini tanımıştır. Üniter Parlamenter Monarşi ile yönetilen ülkenin başkenti Madrid, aynı zamanda dünyanın önemli şehirlerden biridir. Birçok iklim çeşidini bir arada yaşayabileceğiniz Avrupa’nın gözde ülkesinde kışlar yağışlı, yazlar ılıman ve sıcak geçer.

İspanya'da Nereleri Gezmeliyim?

Dünyanın en çok turist ağırlayan üçüncü ülkesi İspanya’nın en çok ziyaret edilen şehirleri şüphesiz, Madrid ve Barselona. Yılda ortalama 9 milyon turist misafir eden Madrid’de tarihi yapıların, müzelerin ve katedrallerin arasında günlerini geçirebilirsiniz. Hayranlık uyandıran el yazmaları ve antikaların bulunduğu Palacio Real kütüphanesinde koca bir tarihe şahitlik edebilirsiniz. Ayrıca, Prado Museum’da 7000 adet eserin arasında kendinizi kaybedebilirsiniz.

Bir diğer ünlü şehir Barselona’da ise hem denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz hem de kültürel birçok aktivite planlayabilirsiniz. Örneğin, dışarıdan bakıldığında şekerleme gibi görünen binaları, rengarenk mozaiklerin süslediği merdivenleri ve doğasıyla sizi bir süreliğine farklı bir dünyaya götürecek Park Güell gezi rotanızın ilk sırasında yer alabilir. Ayrıca, ünlü mimar Antonio Gaudi tarafından tasarlanan ve halk arasında ‘’bitmeyen klise’’ olarak bilinen Kutsal Aile katedrali mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri.

İspanya'ya Gidince Neler Yapmalıyım?

- Tapas yemeyi sakın unutmayın ve tapas barlarında felekten bir gece geçirin.
- Tarihi bir yolculuğa çıkmak isterseniz, Endülüs Bölgesi’nde Elhambra - Sarayı’nı ziyaret edin.
- Modernizm akımının en önemli temsilcisi Gaudi’nin eserlerini görün.
- Sevilla’da otantik bir Flamenko gecesi yaşayın ve siz de Flamenko dansı yapmayı deneyin.
- San Sebastian sahillerinde güzelce dinlenin ve yorgunluğunuzu ödüllendirin.


Bu olağanüstü deneyimi yaşamak için Tatil Heyecanı olarak vize başvurunuzu biz yapalım, size sadece tatil planı yapmak kalsın.

Tüm vize işlemlerinizi Tatil Heyecanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.