Almanya'yı Tanıyalım

 

İkinci Dünya Savaşı dendiğinde ilk akla gelen ülke olan Almanya artık sanayisi, mühendisliği, biraları ve futboluyla meşhur. Avrupa’nın en büyük ekonomik devlerinden Almanya’nın komşuları Danimarka, Polonya, Çekya, Avusturya, İsviçre, Fransa, Lüksemburg ve Belçika’dır. 1990 yılında Almanya birleştikten sonra Berlin başkent olarak ilan edilir ve günümüzde de Almanya’nın en çok turist çeken noktalarından birine dönüşür. Almanya yıl boyunca yağış alan soğuk bir iklime sahiptir. Deniz ve güneş dolu bir tatil için Almanya pek akla gelmez. Fakat müzeleri, kültürü, kozmopolit yapısı, çılgın geceler ile kültür ve eğlence için ideal seçenklerden biridir.

Almanya'da Nereleri Gezmeliyim?

Turist akınına uğrayan ve kolaylıkla bir Türk’e rastlayabileceğiniz Berlin aynı zamanda kültür ve eğlencenin de başkenti konumunda. 2. Dünya Savaşı meraklılarının görmek isteyeceği Parlamento Binası, Berlin Duvarı, Doğu Alman TV kulesi gibi noktaların yanı sıra gece kulüpleri ve barları da gezinizin duraklarından olmalı. Köln’deki nefes kesici Kölner Dom katedralı ve Münih’te düzenlenen Oktoberfest de Almanya’nın gezmeniz gereken yerlerinden.

Almanya'ya Gidince Neler Yapmalıyım?

- Alpler’in büyüleyici manzarasını görmek için ünlü Frauenkirche Kilisesi’nin kulelerine tırmanmalısınız.
- Oktoberfest döneminde Münih’i ziyaret edip bira içmelisiniz.
- Orta Çağ’dan kalma gibi duran Quedlinburg’u gezip zaman yolculuğu yapmalısınız.
- Sevgiliniz veya eşinizle Romantik Yol’da yapacağınız geziyle aşkınızı perçinlemelisiniz.
- Walt Disney’in bile ilham aldığı Neuschwanstein Kalesi’nin görkemine hayret etmelisiniz.
- Nazi döneminin kurulan ilk düzenli kampı Dachau’yu tüyleriniz diken diken olsa da tecrübe etmelisiniz.

Bu olağanüstü deneyimi yaşamak için Tatil Heyecanı olarak vize başvurunuzu biz yapalım, size sadece tatil planı yapmak kalsın.

Tüm vize işlemlerinizi Tatil Heyecanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.